© 2017 Dawid Jankowski

Bez kategorii

Freelance, czy serio jest tak kolorowo?

- 3 lipca 2017

Freelancer (pol. wolny strzelec) – osoba pracująca bez etatu, realizująca projekty na zlecenie, najczęściej specjalizująca się w danej dziedzinie.

Zaletami freelancingu na pewno będzie sporo czasu, to ty sobie wybierasz kiedy chcesz pracować a kiedy zrobić sobie wolne, i co najważniejsze nie musisz o te wolne nikogo pytać. Największą wadą freelancera będzie brak stałych dochodów tak jak w pracy etatowej, możesz w miesiącu zarobić 3 tys PLN albo 600 złotych, to naprawdę zależy od miesiąca i od tego jak będziesz szukać zleceń. Praca freelancera wymaga przebojowości, samodyscypliny i sporej zaradności. To nie tylko przyjmowanie najciekawszych ofert współpracy – wolny strzelec musi sam zadbać o to, by trafiały do niego zlecenia, pilnować terminów wykonania zadania i wyegzekwować zapłatę za wykonanie zadania.

Zaletą będzie też:

  • Dofinansowanie – freelancerzy często są też przedsiębiorcami i działają w ramach prowadzonych przez siebie firm. Jako że zazwyczaj są to jednoosobowe działalności gospodarcze, nierzadko mogą oni liczyć na wsparcie państwa lub struktur unijnych bądź korzystać z różnorodnych programów wspierających rozwój małych przedsiębiorstw – warto mieć własne oszczędności, zwłaszcza na początek działalności, jednak takie dotacje znacząco obniżą koszty przejścia na freelancing.

niektóre informacje zaczerpnięte ze źródła: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *